آموزشگاه ماهدیس

آموزش ماساژ در کرج با مدرک بین المللی – فنی و حرفه ای

آموزش ماساژ در کرج ویژه بانوان یکی از امکانات فراهم شده توسط آموزشگاه ماهدیس است .

ماساژ یک ابزار عالی برای آرامش، تسکین درد، کاهش تنش عضلانی و موارد دیگر است که توسط متخصصینی که در زمینه انجام ماساژ آموزش ‌دیده و مهارت دارند، انجام می شود. این روش شامل استفاده از فشارها ، حرکات و تکنیک های مختلف برای دستکاری عضلات و سایر بافت های نرم بدن است.
با هدف کاهش سرعت سیستم عصبی، ماساژ می ‌تواند برای رهایی از استرس، التیام جراحات و حمایت از سلامتی استفاده شود.

آموزشگاه ماهدیس : مرکز آموزش ماساژ در کرج

✵ آموزشگاه ماساژ در کرج از مبتدی تا پیشرفته
✵ برگزاری دوره های مختلف ماساژ  از مبتدی تا پیشرفته : ماساژ ایرانی – ماساژ تایلندی – ماساژ صورت – ماساژ بافت عمیق – ماساژ شمع – ماساژ شیاتسو – ماساژ سوئدی – ماساژ کمپرس گیاهی – ماساژ سنگ داغ – ماساژ رفلکسولوژی – ماساژ آروماتراپی
✵ ارائه گواهینامه فنی و حرفه ای با کد بین المللی و استاندارد جهانی

برای اطلاع از قیمت دوره آموزش ماساژ در کرج و شرایط دوره ها ، تماس بگیرید.


دوره آموزش ماساژ درکرج آموزشگاه ماهدیس
دوره آموزش ماساژ درکرج آموزشگاه ماهدیس

انواع ماساژ درمانی

ماساژ در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد که به عنوان گزینه های درمان نیز شناخته می شوند. برخی از انواع ماساژ شامل موارد زیر می باشد:

ماساژ سوئدی

در صورتی که استرس دارید ماساژ سوئدی یک روش کلاسیک برای از بین بردن استرس و استراحت دادن به بدن شناخته می شود . در این روش کل بدن ماساژ داده شده و از لمس ملایم برای این نوع ماساژ استفاده می شود.
ماساژ سوئدی یک انتخاب خوب و برای افرادی است که به تازگی ماساژ بدن خود را آغاز کرده‌اند و می ‌تواند به آرامش سیستم عصبی کمک کند.

ماساژ عمیق بافت ها

در برخی افراد ماهیچه ها ممکن است در اثر استفاده مکرر یا کم فعالیتی به دلیل نشستن زیاد، رانندگی کردن یا قوز کردن روی لپ تاپ سفت و سخت شوند.
در این حالت استفاده از ماساژ عمیق بافت ها به عضلات و تاندون ها می‌کند تا این سفتی از بین برود.
این روش برای افرادی که دچار آسیب دیدگی ، سفتی عضلانی عمومی و درد مزمن عضلانی هستند بسیار ایده آل است.

ماساژ ورزشی

ماساژهای ورزشی مشابه ماساژ عمیق بافت ها هستند اما کوفتگی عضلات که ناشی از ورزش یا انجام فعالیت‌های بدنی تکراری هستند را برطرف می کند.
با توجه به اینکه ورزشکاران از بدن خود متفاوت از افراد عادی استفاده می کنند یک ماساژور باتجربه در ماساژ ورزشی می تواند برای از بین بردن سفتی عضلانی و رفع آسیب های ورزشی به ورزشکار کمک کند.

ماساژ نقطه ماشه ای

یک گره در گردن یا یک نقطه سفت در پشت به عنوان نقطه ماشه ای شناخته می‌شود که شامل اسپاسم عضلانی کوچک یا یک نقطه سفت در بافت است . در ماساژ نقطه ماشه ای ماساژور از فشار متمرکز و مستقیم برای هدف قرار دادن آن نقاط استفاده می کند و به افزایش جریان خون در ناحیه و باز شدن گره یا نقطه سفت در عضلات کمک می کند . این ماساژ می‌تواند برای افرادی که درد مزمن دارند مفید باشد.

ماساژ لنفاوی

مایع لنفاوی چندین عملکرد مهم دارد از جمله حفظ سطح مایعات و حذف مواد زائد از بدن.
ماساژ لنفاوی از یک لمس ملایم برای کمک به جریان آزادتر مایع لنفاوی در بدن استفاده می کند . این ماساژ برای افراد مبتلا به التهاب از جمله افرادی که بیماری هایی مانند آرتریت دارند و همچنین افرادی که ماستکتومی کرده اند که اغلب شامل حذف غدد لنفاوی است ، مفید می باشد.

ماساژ قبل از تولد

ماساژ های قبل از تولد برای کمک به آرامش مادران عالی هستند و می توانند به رفع دردهای دوران رشد جنین کمک کنند . ماساژ قبل از زایمان برای کاهش فشار از روی باسن فوق‌العاده هستند و می‌توانند به کاهش تورم در پاها کمک کنند.

ماساژ میوفاسیال

فاسیا شبکه ای از بافت همبند زیر پوست است که ماهیچه ها را پشتیبانی می کند و به ما اجازه می دهد تا آزادانه حرکت کنیم. هنگام انجام این ماساژ ، ماساژور عضلات و فاسیا را مالش و کشش می دهد تا تنش و سفتی را برطرف کند. این نوعی کشش عمیق است که اغلب همراه با سایر تکنیک های ماساژ درمانی استفاده می شود وبرای باز کردن سفتی در گردن، شانه ها و قسمت بالایی و پایین کمرعالی است.

مزایای ماساژ برای سلامتی

- کاهش استرس و اضطراب
- بهبود یافتن خواب به دلیل کاهش کورتیزول یا هورمون استرس و افزایش سطح سروتونین
- بهبود عملکرد سیستم ایمنی
- برطرف کردن یبوست
- کاهش علائم فیبرومیالژیا
- تسکین دردهای ناشی از سرطان
- کاهش دادن فشار خون بالا
- بهبود علائم سندرم تونل کارپال
- کاهش تهوع ناشی از شیمی درمانی
- کمک به تسکین درد مزمن گردن
- افزایش دامنه حرکتی
- کاهش تعداد دفعات عود میگرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.