آموزشگاه ماهدیس

4 اصل چهره آرایی | تفاوت گریم و آرایش

4 اصل چهره آرایی در این مطلب بیان شده است که می تواند راهنمای هنرجویان و علاقمندان باشد .
امروز گریم به معنی استفاده از تکنیک سایه و روشن و ابزار زیبایی برای اصلاح چهره شخص است. در اینجا قصد داریم تفاوت گریم و آرایش را برای شما شرح دهیم و سپس شما را با نحوه صحیح آرایش هنری آشنا کنیم.
در گریم شخصیت پردازی و حتی زیباسازی به کمک عواملی که خود را نشان ندهد انجام می شود. اما آرایش تغییر صورت با استفاده از رنگ و لعاب است. آرایش روی فرم ها تاکید نمی کند و تنها به چهره رنگ می افزاید. گریم همیشه اغراق آمیز یا در راستای تغییر چهره نیست و خانم ها با رعایت کامل حجاب و شئونات اسلامی می توانند هر روز خود را گریم کنند و بدون جلب توجه خاصی، در طول روز از آن استفاده کنند. گریم برخلاف آرایش بدون رنگ است و فقط با سایه روشن اقدام به تعادل سازی می کند؛ که البته برای حضور در اماکن غیررسمی و میهمانی های زنانه به هر میزان می توان لوازم آرایش رنگی به آن افزود.

چهار اصل چهره آرایی
چهار اصل چهره آرایی

 چهار اصل چهره آرایی

برای داشتن یک آرایش هنری زیبا و برای آنکه پوست شما صدمه نبیند در درجه اول لازم است مواد استاندارد تهیه کنید و سپس بهترین راه استفاده از آنها را بیاموزید. این چند نکته را به خاطر بسپارید:

1. استفاده از کرم پودر

کرم پودر پوست را کاملاً طبیعی جلوه می دهد. کرم پودر لطیف، نرم و بدون چربی است. اگر کرم پودر درست و برای قسمت هایی که لازم است استفاده شود، روی پوست کاملاً محو می شود. رنگ کرم پودر نیز باید با رنگ اصلی پوست هماهنگی داشته باشد. در سال های اخیر کرم پودر در رنگ ها و غلظت های مختلف به بازار آمده است که هر کس بنابر سلیقه و هماهنگی با رنگ پوستش می تواند انتخاب کند. از کرم پودر یا استفاده نکنید یا به مقدار کم استفاده کنید. استفاده از پوشش دهنده به مقدار کم، آن هم برای پوشش لک ها و یا بی رنگ کردن قسمت هایی که لازم است و به دنبال آن استفاده کم از پودر صورت، پوست را بیشتر طبیعی جلوه می دهد. اما اگر هنوز هم می خواهید کرم پودر مصرف کنید، باید دو نکته را مورد توجه قرار دهید: «ظاهری» که می خواهید به آن دست پیدا کنید و هماهنگی با رنگ پوست تان. (فراموش نکنید که رنگ کرم پودر را در روز امتحان کرده و هماهنگی آن با رنگ پوست تان را روی گردن آزمایش نمایید.) روغن موجود در کرم پودر، مواد موجود در آن را به صورت جدا از هم نگهداری می کند. بنابراین در موقع استفاده باید آن را تکان دهید تا کاملاً مخلوط شده و کار صاف تر شود. چون به کرم پودر شما کمک می کند که روی پوست شما بنشینید. اما هدف اصلی از پودر زدن این است که حالت بشاش و با طراوت صورت شما حفظ شود. بعد از زدن کرم پودر با زدن برس در پنکیک و پخش کردن آن روی پوست صورت حرکات مدور هماهنگی را در کرم پودر ایجاد کنید. پس از اتمام کار یک دستمال نمناک روی صورت تان بکشید تا اضافه پنکیک را از روی آن بردارد و درخشش لازم به چهره تان داده شود. برخلاف سلیقه بعضی ها که پودر شل را ترجیح می دهند، ما پودر فشرده را توصیه می کنیم چون تمیز تر بوده و ماندگاری آن روی صورت بیشتر است. نکته مهم و قابل توجه دیگر این است که آرایش در زیر نور مصنوعی و طبیعی متفاوت جلوه می کند، به همین خاطر همیشه زیر نوری مشابه به نور جایی که می خواهید بروید آرایش کنید.

2. آرایش ابرو

با روشن کردن ابروها شما می توانید اثر آن را روی تمام صورت مشاهده کنید. ابروهای روشن شده نرم نشان می دهد و ابروهایی تیره ضخیم تر جلوه می کنند. اگر احساس می کنید ابروها به چشم هایتان نزدیک هستند، آنها را روشن کنید تا این فاصله کمتر شده و صورت تان نیز بازتر شود. اگر می خواهید موهای ابروهایتان را پر پشت جلوه دهید، کافی است سایه چشم پودری هم رنگ با ابرو را با کمک برس روی ابروها بزنید.

3. آرایش چشم

چشم ها قسمتی از صورت هستند که دارای خلقت فوق العاده زیبا و عجیبی اند. برعکس لب ها که شما می توانید تغییر شکل کمی به آن دهید، برای چشم ها واقعا محدودیتی وجود ندارند. شما می توانید با استفاده از انواع سایه ها، مدادها و یا خط چشم ها، بسته به شکل صورت و انتخاب تان، مدل های مختلفی به آن بدهید. بهتر است لنز چشمی را قبل از آرایش از چشم ها خارج کرده و پس از اتمام آرایش مجددا در چشم ها قرار داد.

4. آرایش گونه ها

برای زدن رژگونه لبخند بزنید تا گونه هایتان برجسته شوند. روی برجستگی پدید آمده را از سمت رویش موها به داخل و بالعکس به حالت «ر» رژگونه بزنید. زیر رژگونه را با استفاده از قلم موی کوچک خطی با استفاده از پنکیک روشن تر از رنگ پوست تان بزنید تا گونه هایتان برجسته تر به نظر برسند.رنگ رژلب و رنگ رژگونه باید با هم هماهنگی داشته باشند. هرچه رنگ رژگونه به رنگ پوست تان نزدیک تر باشد طبیعی تر به نظر خواهد آمد.

آموزش آرایشگری با اعطای مدرک معتبر فنی و حرفه ای

آموزشگاه آرایش و پیرایش ماهدیس ، برگزار کننده دوره های مختلف آرایشگری از مبتدی تا فوق حرفه ای ، با 30 سال سابقه

✵ اعطای مدرک معتبر فنی و حرفه ای برای استخدام یا تاسیس سالن زیبایی
✵ اعطای مدرک قابل ترجمه و معتبر بین المللی برای مهاجرت

برای مشاوره و اطلاع از شرایط دوره ها با ما تماس بگیرید (کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *